Інтегрований захист соняшнику: основні рекомендації

СОНЯШНИК: ТЕХНОЛОГІЯ ВИРОЩУВАННЯ ТА ОСОБЛИВОСТІ ДОГЛЯДУ ЗА ПОСІВАМИ

Основною олійною культурою в Україні є соняшник. Технологія вирощування з дотриманням усіх технічних норм під час висівання, принципів сівозміни, правильна обробка посівів дозволяють отримати високий рівень урожаю.

Проте щорічне збільшення посівних площ під даною сільськогосподарською рослиною, призвело до поширення значної кількості збудників хвороб, бур’янів, шкідників. Лише своєчасний захист соняшнику дозволить підвищити якість урожаю.

ТЕХНОЛОГІЯ ВИРОЩУВАННЯ СОНЯШНИКА ТА СИСТЕМА ЗАХИСТУ

Сучасна технологія вирощування соняшника передбачає дотримання агротехнологічних вимог для створення оптимальних умов розвитку й росту рослин упродовж вегетації. Слід приділяти особливу увагу обробці землі для прискореного укорінення культури, визначенню необхідної густоти посіву на гектар, своєчасному збору урожаю. Не менш важлива роль відводиться контролю бур’янів, шкідників, хвороб. Тому аграрії застосовують комплекс дій, щоб забезпечити захист соняшнику протягом усього періоду росту та розвитку культури.

ХВОРОБИ СОНЯШНИКУ: МЕТОДИ БОРОТЬБИ З НИМИ

На рослинах культури на сьогодні паразитує близько 70 патогенів. Особливо уразливі вони на етапі сходження. Тому захист соняшнику слід починати із протруювання насіннєвого матеріалу. Передпосівна обробка підвищує інтенсивність проростання насіння, захищає його від сажкових хвороб, пліснявіння. Протруювання забезпечує захист насіння одразу після висіву, підвищує стійкість до стресових факторів.

У фазі сходів та наступних стадіях розвитку культуру можуть уражати:

 • несправжня борошниста роса;
 • фомопсис, альтернаріоз;
 • біла, сіра гнилі, фузаріоз.

Шкодочинність хвороб полягає у зрідженості посівів через загибель уражених рослин, зниженні врожаю, порушенні посівних якостей насіння.

Для надійної захисної дії варто використовувати фунгіциди для соняшника, які дозволяють боротися зі збудниками інфекцій. Препарати не лише забезпечують захист соняшнику від хвороб, а й підвищує посівні якості та товарні властивості насіння.

БУР’ЯНИ, ШКІДНИКИ СОНЯШНИКУ: ПРЕПАРАТИ ДЛЯ ЗАХИСТУ КУЛЬТУР

Найбільша забур’яненість культури відбувається в перший період розвитку. У цей час сходи проростають набагато повільніше, ніж бур’яни. Тому необхідно завчасно знищити шкідників, щоб вони не забивали ґрунт і не забирали з нього поживні речовини. Найпоширенішими забруднювачами посівів є:

 • амброзія полинолиста, лобода;
 • щириця, гірчак березковидний;
 • мишій, пирій, осот;
 • берізка польова, молочай та ін.

Найкращим засобом для контролю бур’янів є ґрунтові гербіциди на соняшник. Препарати вносяться безпосередньо перед сівбою. Не токсичні для навколишнього середовища і самої культури.

Серйозних ушкоджень наносять рослині шкідники соняшнику. Вони уражають будь-яку частину культури: листя, стебло, насіння, кошик. Найпоширенішими серед них є:

 • бавовняна совка, лучний метелик;
 • капустяна, полинова цикадки;
 • вогнівка, довгоносики, капустянка;
 • попелиця, клопи та ін.

Захист соняшнику від шкідників забезпечать інсектициди. Препарати паралізують нервову систему комах і спричиняють їх швидку загибель.

КОМПЛЕКСНИЙ ЗАХИСТ СОНЯШНИКУ ДЛЯ ЗБІЛЬШЕННЯ ВРОЖАЮ

Високоефективні препарати, які не лише знищують шкідників, бур’яни, хвороби соняшнику, але й запобігають появі їх наступних хвиль, варто застосовувати в комплексі, починаючи з протруювання насіння і продовжуючи обробітком посівів пестицидами.

Засоби, перевірені професійними фермерами та виготовлені провідними виробниками України та зарубіжжя, ви зможете знайти на сторінках каталогу компанії “Вінниця Агро Експерт”.

Пам’ятайте, своєчасний захист соняшнику – запорука гарного урожаю!

Ще немає коментарів.

Залишити коментар