Найефективніший захист ріпаку: поради аграріїв

РІПАК: ТЕХНОЛОГІЯ ВИРОЩУВАННЯ ТА ЗАХИСТ ПОСІВІВ

Однією з найцінніших олійних культур є ріпак. Технологія вирощування даної сільськогосподарської рослини з урахуванням кліматичної зони, погодних умов, дотриманням усіх технологічних норм під час висівання та подальшого сходження культури, дозволяє значно підвищити її урожайність.

Необхідно враховувати і принципи сівозміни, особливості обробітку ґрунту, терміни і способи сівби. Окрім того, слід забезпечити своєчасний захист ріпаку від шкідливих організмів, хвороб, бур’яну. Адже при несвоєчасній обробці посівів засобами захисту рослин втрати врожаю можуть сягати до 80%.

ТЕХНОЛОГІЯ ВИРОЩУВАННЯ РІПАКУ: ОСНОВНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ

Для створення сприятливих умов у період сходження та подальшого вирощування ріпаку, необхідно зменшити кількість бур’яну на посівах, які забивають ґрунт та висмоктують з нього поживні речовини. Також слід попередити пошкодження системи органів рослини шкідниками та хворобами.

Розпочинати комплексний захист ріпаку необхідно із протруювання насіння. Препарати зменшують чутливість посівного матеріалу до хвороб. Зокрема забезпечують захист ріпаку від:

  • альтернаріозу, пліснявіння;
  • білої, сірої гнилей;
  • несправжньої борошнистої роси;
  • гнилі кореневої шийки і стебла та ін.

Протруювати насіння найкраще препаратами інсектицидно-фунгіцидної дії. Це дозволить забезпечити якісний захист ріпаку на етапі проростання. Протруйники попереджають пошкодження сходів тлею, хрестоцвітними блішками, ріпаковим квіткоїдом та іншими шкідниками.

БАКТЕРІАЛЬНІ ХВОРОБИ РІПАКУ

Несприятливі погодні умови під час вегетаційного періоду культури сприяють розповсюдженню збудників великої кількості захворювань, серед них: фомоз, кільцева плямистість, пліснеподібна сіра гниль, склеротініоз та ін. Хвороби ріпаку уражають кореневу шийку, стебло, листя, стручки рослини. Так, у місцях ураження листки покриваються плямами, починають відмирати, а стручки скручуються та засихають. Це позначається на продуктивності рослини та призводить до зниження  технологічних якостей насіння.

Виявивши перші хворі рослини, необхідно провести обробку фунгіцидами. Препарати підвищують життєздатність культури та добре засвоюються на усіх стадіях розвитку. Фунгіцидний обробіток дозволить зупинити поширення захворювання та попередить появу нових хвороб.

БУР’ЯНИ ТА ШКІДНИКИ РІПАКУ: МЕТОДИ КОНТРОЛЮ

У весняний період значної шкоди завдають шкідники ріпаку. При підвищенні температури на посівах з’являються:

  • хрущ травневий, весняна капустяна муха;
  • капустяний стручковий комарик, листоїд;
  • насіннєвий прихованохоботник та ін.

Для боротьби зі шкідниками ріпаку необхідно використовувати інсектициди. Препарати не шкідливі для бджіл і можуть застосовуватися у період цвітіння.

Захистити посіви від бур’янів дозволяють гербіциди. Вони найбільш ефективно допомагають знищити багаторічні дводольні рослинні шкідники, зокрема осот. Також очищають посіви від амброзії, редьки дикої, лободи, гірчиці польової, грициків звичайних та ін.

ЕФЕКТИВНИЙ ЗАХИСТ РІПАКУ ДЛЯ ПРИМНОЖЕННЯ УРОЖАЮ

Технологія вирощування ріпаку потребує багато сил та часу. Але своєчасний захист ріпаку на всіх етапах сходження та розвитку культури дозволить значно підвищити якість та кількість урожаю. Застосування препаратів, зокрема протруйників, фунгіцидів, інсектицидів, гербіцидів, дозволить вести ефективну боротьбу зі збудниками хвороб ріпаку, шкідливими мікроорганізмами, комахами, гризунами, бур’янами.

Пестициди, які пройшли контроль якості та були перевірені досвідченими аграріями, ви зможете знайти на сторінках каталогу компанії “Вінниця Агро Експерт”.

Пам’ятайте, захист ріпаку від впливу шкідливих організмів незмінно приведе до збільшення врожайності!

Ще немає коментарів.

Залишити коментар