Захист кукурудзи: сучасні методи боротьби зі шкідниками та бур’янами

Надійний захист кукурудзи – 100% примноження врожаю

Кукурудза – одна з провідних зернових культур в Україні. Її урожайність значною мірою залежить від кліматичних умов зони, в якій вона вирощується. Але не менш важливу роль відіграє система захисту кукурудзи від рослинних та тваринних шкідників.
За даними Української академії аграрних наук у вегетаційний період кукурудзу вражають близько сотні бактерій та грибів, вірусних хвороб. Окрім того, великого збитку завдають комахи, гризуни, бур’яни. Для того, аби зменшити втрати врожаю і підвищити якість матеріалу для посіву, необхідно проводити комплекс агротехнічних заходів, які дозволять забезпечити захист кукурудзи на етапах сходження і розвитку культури.
Технологія вирощування кукурудзи та система захисту посівів
На сьогодні активно продовжують застосовувати хімічний метод захисту сільськогосподарських культур. Однак деякі аграрії з певною обережністю використовують пестициди, вважаючи, що вони чинять надмірну токсичну дію на рослини та навколишнє середовище. Насправді ж це зумовлено недостатньою обізнаністю у розумінні механізму дії цих речовин. Сучасні препарати дозволяють ефективно боротися з хворобами, бур’янами, шкідливими мікроорганізмами і, в той же час, стимулюють ріст і розвиток культури без отруйної дії на неї.

Система захисту кукурудзи: найбільш популярні препарати

Комплекс дій із захисту кукурудзи необхідно починати із протруювання насіння. Цей захід дозволяє знищити насіннєву інфекцію, захищає сходи від пошкодження шкідниками та ураження патогенами. Обробка насіння попереджає появу ґрунтових та післясходових шкідників. Зокрема, протруйники дозволяють забезпечити захист кукурудзи від:

  • дротянки, довгоносиків;
  • кукурудзяного метелика, тлі;
  • п'явиці, підгризаючої нічниці.

Також їх захисна дія запобігає поширенню черв’яків, личинок. Важливо пам’ятати, що для протруювання не можна брати зіпсований посадковий матеріал. Він також має бути очищений від пилу, домішок, які сповільнюють дію препарату.
У період появи сходів культури, у фазі 3 (5) листків ефективно використовувати післясходові та ґрунтові гербіциди. Їх правильне застосування дозволяє відмовитися від механічних заходів догляду за посівами, які руйнують структуру ґрунту і призводять до втрати вологи. Захист кукурудзи за допомогою гербіцидів дозволяє контролювати на посівах появою як чутливих, так і середньочутливих бур’янів:

  • щирицю, фіалку трикольорну;
  • моркву дику, мальву лісову;
  • амброзію полинолисту, молочай та ін.

На етапі росту і розвитку кукурудзи захистити рослину від шкідливих комах і жуків можна за допомогою інсектицидів. Основні діючі речовини даних препаратів уражають нервову систему шкідника, і в результаті це призводить до його швидкої загибелі. Інсектициди дозволяють боротися із західним кукурудзяним жуком, стебловим метеликом, мідляком кукурудзяним.

Захистіть посіви кукурудзи для високої урожайності

Технологія вирощування кукурудзи – складний та тривалий процес. Лише ефективний захист кукурудзи від хвороб та шкідників у комплексі зі стимулюванням фізіологічних процесів забезпечить якісне підвищення продуктивності посівів. Для боротьби зі шкідливими організмами варто застосовувати інтегровані системи захисту.
Зокрема, рекомендовано використовувати засоби захисту рослин (гербіциди, інсектициди, протруйники та ін.), вносити мікродобрива. Надійні препарати можна замовити у ТОВ “Вінниця Агро Експерт”. Запрошуємо ознайомитися з асортиментом продукції на сторінках нашого каталогу! Пам’ятайте, своєчасний захист кукурудзи дозволить не лише отримати урожай високої якості, а й значною мірою примножить урожайність.

Ще немає коментарів.

Залишити коментар