Захист зернових культур від шкідливих організмів: рекомендації експертів

СУЧАСНІ ПІДХОДИ ДО ВИРОЩУВАННЯ ЗЕРНОВИХ КУЛЬТУР

Зернові культури займають близько половини усіх засіяних сільськогосподарських земель. Проте щороку внаслідок шкоди, завданої посівам шкідливими організмами, бур’янами, хворобами, врожай зазнає серйозних втрат. Тому кожен аграрій знає, що лише комплексний захист зернових дозволить отримати якісний посівний матеріал і підвищить урожайність.

Досягти цього можна лише при раціональному виборі засобів захисту рослин і їх правильному застосуванні. Це дозволяють забезпечити захист зернових як на етапах сходження культури, так і її подальшого розвитку. Пам’ятайте, своєчасний захист зернових – це правильний крок до досягнення вершин лідерства з виробництва зерна!

СИСТЕМА ЗАХИСТУ ОЗИМОЇ ПШЕНИЦІ ТА ІНШИХ ЗЕРНОВИХ КУЛЬТУР

Інтегрований захист зернових слід починати із підготовки насіння до посіву. На етапі сходження культур збалансований захист забезпечить протруювання зерна. Протруйники мають комплексний вплив на ряд шкідників, грибкові інфекції, збудники захворювань. Їх захисна дія також запобігає поширенню личинок, черв’яків. Основна діюча речовина пестицидів впливає на нервову систему шкідників, викликаючи параліч. Дані препарати контролюють появу:

  • тлі, злакових мух;
  • туруна хлібного, п’явиці;
  • підгризаючої нічниці, зокрема озимої.

Окрім того, їх дія поширюється на сажкові хвороби, кореневі гнилі, гельмінтоспоріози, борошнисту росу, хвороби листя.

Протруйники не чинять отруйної дії на культури, також їх застосування не впливає на довкілля. Використовуючи даний препарат, ви можете бути впевнені, що протягом усього вегетаційного періоду культура буде захищена від впливу шкідників.

Система захисту озимої пшениці та інших колосових культур також включає обробку посівів інсектицидами. Вони забезпечують захист зернових в різні періоди вегетації від таких шкідників, як:

  • клоп шкідлива черепашка;
  • пухироногі, блішки, жуки хлібні;
  • цикади, червоногрудка, тля.

Дія препаратів проявляється одразу після обробки, адже діючі речовини викликають параліч нервової системи комах.

ЗАХИСТ ПШЕНИЦІ ТА ІНШИХ ЗЕРНОВИХ ВІД БУР’ЯНІВ ТА ХВОРОБ

Найкраще захист зернових від хвороб забезпечать фунгіциди. Вони мають профілактичні, лікувальні властивості, які дозволяють боротися з широким спектром захворювань. Це і:

  • альтернаріоз, церкоспорельозна коренева гниль;
  •  септоріоз листя й колосу, піренефороз;
  •  фузаріоз колосу, гельмінтоспоріоз, іржа;
  •  темно-бура плямистість, снігова пліснява.

Дані препарати можна вносити протягом усього періоду вегетації, але з метою попередження появи захворювань, краще обробляти посіви на етапах сходження культури.

Захистити зернові від появи бур’янів дозволять гербіциди. Вони знищують як однорічні дводольні, так і багаторічні бур’яни. Зокрема: амброзію полинолисту, гірчицю польову, грицики звичайні, берізку польову, види осоту, щирицю, талабан польовий та ін. Гербіциди стійкі до дощу і не залишаються в ґрунті. Таким чином, не чинять отруйної дії на навколишнє середовище і нетоксичні для самих культур.

ЗАХИСТ ЗЕРНОВИХ ДЛЯ ПІДВИЩЕННЯ ВРОЖАЙНОСТІ

Вирощування зернових культур – тривалий процес, який потребує оптимізації умов захисту на всіх етапах росту і розвитку рослин. Забезпечити високий рівень урожаю, підвищити його якість, вам допоможуть засоби захисту рослин, зокрема такі як: протруйники, гербіциди, інсектициди, фунгіциди. Варто пам’ятати, що лише ті препарати, які відповідають найвищим стандартам якості, безпеки та екологічності, забезпечать ефективний захист ячменю, пшениці та інших колосових. Препарати, перевірені досвідченними аграріями, від українських та закордонних виробників ви можете знайти на сторінках каталогу компанії “Вінниця Агро Експерт”.

Пам’ятайте, своєчасний захист зернових – це правильний крок до досягнення вершин лідерства з виробництва зерна!

Ще немає коментарів.

Залишити коментар